Куп „Гемиџии” во спортски риболов на езеро „Младост“

Објавено на 7 октомври, 2021 во 15:48

Во организација на Македонската риболовна федерација на езерото „Младост“ од 8 до 11 октомври ќе се одржи  крапскиот куп „Гемиџии” 2021.

Домакин е Здружението на спортски риболовци “Бабуна”.

Ќе настапат 11 екипи кој ќе ловат 72 часа а важечки улов е крап и амур со тежина над еден килограм.  Патеката  на ловење е од  отовичка страна на езерото.

Лазар Лазаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.