Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 19 мај, 2022 во 09:50

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6949 денари, а американскиот долар чини 58.6286 денари. Британската фунта изнесува 72.86510983 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.