Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 3 јуни, 2022 во 09:19

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 57.7020 денари. Британската фунта изнесува 72.4120 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.