Ставил куп стршлени на дланка: Видеото предизвикува морници! (ВИДЕО)

Објавено на 28 март, 2023 во 13:20

Стршлените на сите им влеваат страв во коските и најдобро би било никогаш да не ги сретнете.

Меѓутоа, кога почнуваат потоплите денови, тоа е невозможно.
Ако се држите подалеку од нив тие се безопасни, но ако ги испровоцирате може да биде фатално.

Ова видео открива се за нив, кога се најактивни но и кога можат да ве нападнат.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.