Дали зелените фармерки се неочекуваниот тренд за пролет 2023?

Објавено на 24 ноември, 2022 во 12:37

Фармерките се парче облека што го носиме секој ден, без разлика дали се светли или темни, тесни или широки. Но, сега започнува доминацијата на зелените модели со нешто пошироки ногавици.

Во понудата на „street“ брендовите ги има во повеќе модели, нијанси и кроеви, а дел од девојките веќе ги искористија за да направат впечатливи комбинации:

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.