Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

piling fin

Освен што ја чисти кожата длабински и ги ослободува порите од нечистотии, пилингот стимулира и природно создавање на колаген и може да има и антицелулитно дејство. Со отворањето на порите, создава идеални услови средствата за нега да навлезат подлабоко во кожата, а со тоа и длабински да делуваат.

Ако имате сува кожа, применувајте пилинг еднаш неделно, додека кај нормална и масна кожа можете и по двапати. Секогаш избирајте го соодветен на вашиот тип на кожа.

Од кафе можете да направите антицелулитен пилинг, со тоа што ќе измешате половина шолја мелено кафе и кокосово масло. Нанесувајте го со кружни движења.

Пилингот од кафеав шеќер ќе ја подобри циркулацијата, а ефектот е подобар ако измешате кокосово или масло од јојоба.

Пилингот од морска сол има антибактериско дејство. Солта можете да ја измешате со гелот за туширање. Бидете особено внимателни бидејќи се работи за груб пилинг што не одговара на чувствителната кожа.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

 
   
   
   
   

Најново