Повреден работник во велешка фирма

Објавено на 18 октомври, 2021 во 11:42

Во Сектор за внатрешни работи Велес, во текот на вчерашниот ден, 17 октомври, било пријавено дека околу 11:30 часот, деветнаесет годишниот работник Б.С од Велес се повредил додека извршувал работни задачи во велешка фирма. Тој веднаш бил пренесен во Општа болница Велес за укажување на лекарска помош.

-Примен е пациент со телесни повреди и по санирањето пуштен е на домашно лекување, рече портпаролката на велешка болница, Д-р Елеонора Јованова.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.