Затворен за сообраќај регионалниот пат Велес – Градско

Објавено на 15 март, 2023 во 10:40

Авто мото сојуз на Македонија соопшти дека поради вградување на асфалтен слој, од денеска до 18 март, во периодот од 08:00 – 16:00 часот, ќе биде затворена за сообраќај Делница 4, односно делот од село Ногаевци до село Виничани, на регионалниот пат Велес – Градско.

Оттаму информираат дека сообраќајот на останатите државни патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.