Казни за 438 граѓани кои не носеле маска

Објавено на 19 мај, 2021 во 14:20

Министерството за внатрешни работи, информира дека во последното деноноќие 15 граѓани не ја почитувале забраната за движење за време на полициски час. Исто така, на територија на Република Северна Македонија, за не носење на лична заштита на лице, регистрирани се 438 прекршоци.

Се апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.