Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

depiliranolice fin

Ако споредувате една жена со еден маж, сигурно ќе најдете значителни разлики, кои се однесуваат генерално кон двата пола.

Значително помалото тело и меките црти на лицето се вообичаени карактеристики за нежните дами. За жал, не се малку и заедничките работи.

Од козметичка гледна точка, најнепријатни се несаканите влакна околу горната усна. Сигурно ниедна жена не сака тие да постојат, а уште помалку да се забележуваат.

За среќа е можно отстранувањето и со некои не толку познати методи кои не само што се лесни за подготовка во домашни услови, но се и безболни.

Еве ги и нив.

Рецепт 1
Направете си паста од куркума и млеко. Нанесете внимателно над горната усна и измијте откако ќе се исуши.

Рецепт 2
Измешајте жолчки со пченкарно брашно и шеќер. Нанесете ја пастата со масажни движења и исплакнете по 30 минути.

Рецепт 3
Брашното измешано со вода и куркума е добра мешавина која треба да ја користите за да ги отстраните несаканите влакна на горната усна.

Рецепт 4
Направете си мелем од шеќер и сок од лимон. Нанесете врз горната усна и исплакнете после 15 минути.

Рецепт 5
Затоплете бадемово масло и ставете го на горната усна. На овој начин не само што ќе ја измазните кожата, но и ќе ја хидрирате.

 

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново