Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kosabezsedivlakna fin

Потребни состојки:

 2 лажици нескафе
 2 лажици кокосово масло
 2 лажици балсам или јогурт

Најпрвин две лажици нескафе или инстант кафе во гранули истурете ги во соодветен сад.

Додадете две лажици кокосово масло и убаво измешајте сè додека не добиете хомогена смеса.

Додадете уште две лажици балсам за коса или обичен јогурт.

Кога се убаво ќе се соедини со четка премачкајте го израстокот или, уште подобро, целата коса.

Бојата треба да стои најмалку 45 минути, а потоа измијте се вообичаено со шампон и вода.

За да може косата да добие потемна нијанса, во смесата може да се додаде и варено црно кафе.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново