Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskastanicaKavadarci fin

24.09.2020
Со дрвени палки, групата дрвокрадци, ги тепала полицајците кои ги пресретнале и се обиделе да ги легитимираат. Од здобиените удари двајца од вкупно петмината полицајци се потешко повредени.

 кликни тука: Возило на Итна медицинска помош

Повикот за Итна помош во Здравн дом Велес е регистриран во 19: 53 часот, потврди портпаролката д-р Васе Панова Поп Стефанова. Тогаш кон Степанци, во придружба на полициска екипа од Велес, тргнале и медицинските лица. 

Тие на лице место ги затекнале потешко повредените полицајци во лоша здравствена состојба. Првиот имал отворена повреда на главата, бил конфузен и вознемирен додека вториот поради удар со дрвена палка во стомак при транспортот кон Општа болница Велес му се влошила состојбата.

Полицајците се примени на Хирушко одделение во Општа болница Велес. Прегледани се од д-р Влатко Вишинов специјалист по хирушки болести кој поради оперативен зафат во моментов не успеавме да го контактираме за да даде подетални информации за здравствената состојба во која се наоѓаат повредените полициски службеници./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново