Едноцифрен број на ковид пациенти во велешка болница

Објавено на 7 јуни, 2021 во 11:08
Комбе за пациенти позитивни на ковид-19, Велес

Во Општа болница Велес, хоспитализирани се девет ковид пациенти. Од нив, двајца се потврдени позитивни, еден сомнителен и шест се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се тројца пациенти.

Во текот на вчерашниот ден, 76 годишен пациент е транспортиран во ГОБ „8ми Септември“ во Скопје.

Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат двајца и на Интерно одделение седум.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.