Со пет новопримени вкупо 24 ковид пациенти во ЈЗУ Општа болница Велес

Објавено на 11 јануари, 2022 во 12:28

Во велешка болница на болничко лекување се вкупо 24 ковид пациенти од кои девет се потвердени позитивни, тројца пациенти се сомнителни и дванаесет пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-Во изминатите 24 часа примени се пет пациенти од кои еден пациент е пренесен од Интерно одделение, соопшти портпаролката на ЈЗУ Општа болница Велес, д-р Елена Левкова Ќулумова.

На кислородна поддршка се осум ковид пациенти.

На Интерно одделение се лекуваат 20 и на Интерно Б одделение четворица пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.