Без двоумење: Убавата Брена проговори за контроверзниот фустан кој крена голема прашина

Објавено на 3 јануари, 2023 во 14:33

Лепа Брена во новогодишната програма на Нова ТВ, се појави во креација за која не престанува да се зборува.

Убавата Брена за таа прилика настапи во долг црн вечерен фустан од Борис Краготиќ од Сплит, на кој беше нацртано голо женско тело со златни светки на предната и задната страна, а не долго потоа „зовреа“ социјалните мрежи.

Очекувано, фустанот предизвика многу коментари – а додека некои беа непријатно изненадени од изборот на Брен, други ја пофалија.

„За нашите лажни моралисти, кои ги има премногу, се што е нормално не привлекува внимание, а оваа мала провокација во форма на фустан им пречи… Каков лажен морал! Додека во денешно време партнерите убиваат жени, силуваат девојки и не ги прифаќаат правата на геј популацијата, да не зборуваме за војната во 21 век и ширењето на верска и национална омраза… исцртани златни делови од тело на фустанот се проблем! Па, тие се мојот мал придонес за сите лажни моралисти во овие сурови времиња во кои живееме“, изјави пејачката без влакна на јазикот.

Таа додаде дека фустанот кој предизвика бројни коментари е посветен на симболот на мајките и жените ширум светот, Венера.

„Затоа, овој фустан е симбол на Венера, самосвесната жена. Истиот стил на облекување прв го создаде Жан Пол Готје за Бијонсе. За мене го направи Борис Карготиќ, сопственик на брендот DeMode, родум од Сплит. Многу модерен, авангарден и креативен, во кариерата соработуваше со Мадона и гореспоменатата Бијонсе“, изјави Брена за Слободна Далмација.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.