Премиерата на „Бетмен“ се одржа во Њујорк

Објавено на 4 март, 2022 во 12:05

Филмот кој дефинитивно ќе биде во центарот на вниманието деновиве е „Бетмен“ во режија на Мет Ривс. По Лондон, премиерата на ова остварување се одржа во Њујорк.

Ѕвездите на овој филм прошетаа на црвениот тепих, од Роберт Патинсон, кој го толкува ликот на Бетмен, до Зои Кравиц, која го толкува ликот на Жената мачка.

Исто така, на премиерите во театарот Линколн во Њујорк присуствуваа Џејсон Момоа, Питер Сарсор и многу други.

Заплетот на филмот се случува кога Ридлер, садистички сериски убиец, почнува да убива клучни политички фигури во Готам. Бетмен е принуден да истражува скриена корупција во градот и ја доведува во прашање вмешаноста на неговото семејство.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.