Саем на венчавки од 10 до 12 март во Скопје

Објавено на 22 февруари, 2023 во 15:41

Во Хотел Александар  Палас од 10 до 12 март ќе биде организирам Саемот на венчавки кои ќе понуди побата програма во сите три дена. Истиот е во организација на магазинот www.vobelo.mk. Отворањето на саемот е предвидено за 10 март со почеток во  17:00часот, за посетители, а во 20:00 часот ќе биде свечениот дел кога на пистата ќе прошетаат многу познати личности облечени во венчаници и костуми.  Во текот на вечерта ќе има и музички дел и многу забава.

-Водител и домаќин на саемот оваа година е Ведрана Ѓоргевиќ. Во делот на програмата за сабота и недела ќе има неколку индивидуални ревии, а посебен сегмент ќе биде и приказот на соодветни фризури и шминка за идните невести. На сцената ќе има познати мејкап артисти кои ќе презентираат и ќе делат совети за совршен изглед за големиот ден.  Секако најголемата забава за идните невести ќе биде прошетката низ трите хали во хотелот каде најдобрите дизајнери, декоратери, фотографи, ресторани и се што е потребно за организација на големиот ден ќе го изложат на простор од 2000м2. Секако убавината на саемот не се само иновациите, но и големите попусти кои ќе ги добиете, пишува во соопштението.

Саемот може да се посети во петок, на 10ти март  од 17:00 до 22:00 часот. Во сабота и недела пак од 10:00 до 21:00 часот.

Влезници се купуваат на билетарата во Хотел Александар Палас и он лајн на платформата купикартизасе.

Програмата на саемот ќе се состои од модни ревии, музички настапи и промоции.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.