Слаби точки на секој хороскопски знак: Како да го освоите лавот?

Објавено на 18 мај, 2021 во 13:32

За секој хороскопски знак постои мала тајна како да го освоите. Некои сакаат романса, други директност, трети мистериозност во заведувањето. Заедничко за сите нив е дека тие имаат „слаби точки“ на кои „паѓа“ секој од нив.

Овен

Бидете директни со нив, нека бидат тие што одлучуваат за сè. Бидете авантуристички настроени, дајте им простор да се докажат.

Бик

Ако сакате да го освоите срцето на една личност родена во овој земјен, мора да бидете умерени. Не брзајте со нив, обидете се да изгледате добро, не играјте игри како да сте недопирливи, бидете сигурни и лојални.

Близнаци

Тие се зборувачи. Флертувајте со нив, разговарајте многу, бидете смешни и возбудливи. Исто така, дајте им простор за да можат да ви кажат сè што сакаат и да бидат подготвени да ги слушате долго време.

Рак

Ако вашата цел е да освоите личност родена во овој воден знак, замолете го за помош, разговарајте за семејството, дружете се дома, бидете љубезни, грижливи и традиционални.

Лав

Никој како нив не сака да биде во центарот на вниманието. Ласкајте им, оставете ги да преземат иницијатива, но исто така и покажете љубов, направете ги љубоморни, покажете дека е забавно да се биде со вас.

Девица

Девиците ќе „паднат“ на тоа ако од нив побарате помош или совет. Бидете сигурни дека секогаш изгледате добро негувани, не глумете затоа што тие ќе ве „читаат“, ќе покажат дека имате здрав разум и пред сè бидете трпеливи

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.