Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

sandaliodkonop fin

2.07.2020

Сандалите направени од коноп не се новост но, ова лето се кандидат за најпопуларни.

Овие оригинални сандали ги нудат и дизајнерите на високата мода, но и останатите кои креираат подостапни парчиња.

Сандалите од коноп не се никаква новост на пазарот.

Нив ги носеле и старите Римјани и Грци, а колку се сакани докажува фактот дека секогаш имаат свое место во летната гардероба, а оваа година се застапени повеќе од било кога.

Ваквите модели лесно се вклопуваат во различни стилови на облека, одлично може да се комбинираат со фустани, сукни, шорцеви, а она што е најважно – рамни се и удобни.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново