Хит сандали за ова лето

Објавено на 2 јули, 2020 во 11:30

sandaliodkonop fin

2.07.2020

Сандалите направени од коноп не се новост но, ова лето се кандидат за најпопуларни.

Овие оригинални сандали ги нудат и дизајнерите на високата мода, но и останатите кои креираат подостапни парчиња.

Сандалите од коноп не се никаква новост на пазарот.

Нив ги носеле и старите Римјани и Грци, а колку се сакани докажува фактот дека секогаш имаат свое место во летната гардероба, а оваа година се застапени повеќе од било кога.

Ваквите модели лесно се вклопуваат во различни стилови на облека, одлично може да се комбинираат со фустани, сукни, шорцеви, а она што е најважно – рамни се и удобни.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.