kav miting

„Дојде време да и вратам нешто на Македонија. Таа секогаш била моја инспирација. Дојде време да им кажеме дека им дојде крајот. Нашиот почеток е нивен крај“ – ова меѓу другото го рече пред кавадарчани на предизборен митинг кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Гордан Силјановска-Дафкова, барајќи ја нивната поддршка. Се осврна на лошите политики на актуелната власт. Порача дека со нејзиниот избор за претседател државата ќе си го најде европското место, овде во Македонија.

sekerinska

Mинистерката за одбрана Радмила Шеќеринска  и началникот на ГШ на АРМИ генерал мајор Васко Ѓурчиновски денеска присуствуваа на воената вежба „Македонски блесок 14“ на армискиот полигон Криволак. Таа нагласи дека се прават напори за подобрување на условите за работа во армијата.

 Obljuba fin

29.09.2020

Дваесет и четири годишна девојка од Велес, вчера во Полициска станица Велес, пријавила дека на 20 септември во два наврати, била жртва на обљуба.

SVRVELES fin

28.09.2020

Четириесет и три годишниот Ф.Р. од Велес вчера, сабота 27 септември, во Полициска станица Велес пријавил дека неговата сопруга С.М.(24) излегла од дома и не се вратила.

 

GornoOrizari2

28.09.2020

Во честитката до припадниците на бошњачката заедница им посака посака многу здравје, успех, благосостојба и просперитет, синоќа премиерот Зоран Заев по повод 28 Септември, Денот на Бошњаците, на синоќешната прослава во велешко Горно Оризари.

Karpamaale fin

27.09. 2020

Во изминатите 24 часа новозаболени има и шест лица во Свети Николе. Од инфективното заболување, исто така, се излекувани еден велешанец и еден кавадарчанец од вардарски плански регион.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново