Кавадарчанка физички нападната од сопругот

Објавено на 4 октомври, 2021 во 12:03

Шеесет годишната жена од Кавадарци, во саботата, на 2 октомври во Полициска станица Кавадарци пријавила дека во домот била физички нападната од нејзиниот сопруг Г.Ј.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.