Поради протест на земјоделците, утре, блокиран регионалниот пат Градско – Прилеп

Објавено на 6 јуни, 2023 во 15:23

Сектор за внатрешни работи Велес, информира дека утре, 7 јуни, во период од 10:00 до 13:00 часот, поради протест на земјоделците ќе биде блокиран регионалниот пат Градско – Прилеп, кај крстосница мотел Дреново. Затоа, сообраќајот ќе се одвива по околните патишта.

Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајаот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги
даваат полициските службеници.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.