Приведен малолетник во Неготино, прикажал ковид сертификат на друго лице

Објавено на 14 март, 2022 во 11:22

По извшрена контрола од страна на полициски службеници на ОВР Неготино во угостителски објект,  во текот на вчерашниот ден, еден час по полноќ, бил приведен малолетник којшто прикажал ковид сертификат на друго лице.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.