Снема дете од село Возарци, кај Кавадарци

Објавено на 8 јуни, 2021 во 14:30

Момче на возраст од 15 години, вчера, се оддалечило од домот во кавадаречкото село Возарци и не се вратило. Неговиот татко, четириесет годишниот Д.Б, оддалечувањето на синот го пријавил во ОВР Кавадарци, вчера, откако детето го немало повеќе часови.

СВР Велес информира дека ги имаат сите потребни информации и дека работат на пронаоѓањето на детето.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.