Состојбата со ковид во Велес се стабилизира, нема нови болни

Објавено на 27 мај, 2021 во 15:04

На болничко лекување се вкупно 12 ковид пациенти. Од нив четворица се потврдени позитивни, двајца сомнителни и шест пациенти со негативен тест, но задржани на болничко лекување.

На Инфективно одделение се лекуваат пет ковид пациенти и на Интерно одделение пет пациенти. Од нив тројца се на кислородна поддршка.

Трет ден во Велес, нема регистриран нов случај на ковид-19.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.