СВР Велес поднесе кривична пријава против маж од Башино село

Објавено на 21 ноември, 2023 во 09:28

Дваесет и девет годишниот А.Г од село Башино село, велешко, доби кривична пријава од Сектор за внатрешни работи Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”.

-На 06.07.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана, соопштија од Министерство за внатрешни работи во дневниот билтен на настани од 20 ноември, годинава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.