Вкупно хоспитализирани се 44, од кои 28 се потврдени позитивни на Ковид-19 во велешка болница

Објавено на 11 октомври, 2021 во 15:43

Од вкупниот број на хоспитализирани 44 пациенти ,28 се позитивни на коронавирус и по осум се сомнителни  и со негативен тест но задржани на болничко лекување. Денеска на кислородна поддршка се 24 пациенти.

Ковид пациентите се лекуваат на Инфективно  одделение 23, во Модуларна болница 12 и на Интерно одделение девет, соопшти портпаролката на ЈЗУ Општа болница Велес д-р Елеонора Јованова.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.