Денеска потврдени 19 случаи на коронавирус

Објавено на 8 јули, 2021 во 14:05

Во последните 24 часа се направени 2.518 тестирање, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 11, Скопје – 8.

Регистрирани се 4 оздравени пациенти и не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 900.165 тестирања на КОВИД-19.

Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.760, бројката на оздравени пациенти е 150.118, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 156.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.