Детали за несреќата во Битола: Повреден возачот и четири патници

Објавено на 15 октомври, 2021 во 11:05

Автобус, со кој се превезувале работници од „Кромберг и Шуберт“ од индустриската зона Жабени кај Битола, утрово околу 6:30 часот се превртел. Повредени се пет лица, сите полесно.

-Сообраќајната незгода веднаш беше пријавена во СВР-Битола и наши полициски службеници извршија увид. Во автобусот се превезувале лица вработени во фабриката и се движеле кон Битола. Во сообраќајната незгода повредени се возачот и четири патници. Сите се вонживотна опасност, изјави за МИА Сања Стаматова, портпаролна СВР-Битола.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.