Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 7 ноември, 2022 во 08:49

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 62.4949 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.5247 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.