На патиштата голомрзица и одрони!

Објавено на 14 декември, 2012 во 09:47

Возачите внимателно да возат.

Забрана за движење на камиони и автобуси има на патниот правец Тетово-Попова Шапка.

Поради многу ниски температури можни се подмрзнувања. Се препорачува исклучително внимателно возење и прилагодување на брзината на движење кон условите на патот.

АМСМ препорачува поголема внимателност на патните правци Дебар – Струга, Маврово – Дебар, Катланово – Велес и Демир Капија – Удово каде има почеста појава на одрони кои може да го попречат движењето на возачите.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.