Дожд и облачно време!

Објавено на 18 декември, 2012 во 09:46

Облачно време со дожд, денеска, во ридско планинските предели и со снег на планините над 700 метри надморска височина. Во Македонија ќе дува и засилен ветар со променлив правец.

 

 

 

Утринската температура ќе се движи од -2 до 4 степени. Максималната дневна температура ќе се изкачи до 8 степени.

Во Скопје температура до 4 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.