И по патот Маврово – Дебар, од утрово, не се движат камиони!

Објавено на 18 декември, 2012 во 10:22

На патниот правец Маврово-Дебар е воведена забрана за движење на тешки товарни возила поради врнежи од снег кој останува на коловозот. Забраната е со важност од 8 часот и 20 минути.

 

И на патниот правец М4 Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража не се движат камиони. Оваа забрана е со важност од пред неколку дена.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.