Во последното деноноќие 15 лица не го почитувале полицискиот час и 480 не носеле маска

Објавено на 15 април, 2021 во 09:25

 mvr logo

15.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење, информираат од МВР.

Во однос на мерката за носење на лична заштита лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија регистрирани се 480 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

                                                         

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.