Црна Гора ги отвора границите за македонските туристи , се укинуваат и задолжителните ПЦР тестови

Објавено на 21 април, 2021 во 10:42

crna gora granica

21.04.2021

Црна Гора ги укинува ПЦР тестовите за туристите од Русија, Белорусија, Украина и Северна Македонија, објави министерот за финансии и социјална помош, Милојко Спајиќ на Твитер.

-Драго ми е да ве информирам дека сите ограничувачки мерки, вклучително и PCR-тестирање, за граѓаните на Русија, Белорусија, Украина и Северна Македонија ќе бидат укинати за посета на Црна Гора оваа туристичка сезона“, напиша на руски јазик Спајиќ.

Точниот датум се очекува да биде соопштен наредните неколку денови.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.