Силен земјотрес ја погоди Хрватска

Објавено на 16 февруари, 2023 во 11:14

Силен земјотрес ја погоди Хрватска. Според ЕСЦМ, земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погодил Крк, а потресот бил почувствуван и во Бања Лука.

Набргу потоа продолжи да се тресе кај Огулин, но повеќе информации ќе се знаат подоцна.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.