Терористички напад во Кабул (ВИДЕО)

Објавено на 2 ноември, 2021 во 13:04

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во двете експлозии што се случија во близина на воената болница во главниот град на Авганистан, Кабул.

Според очевидците по експлозиите се слушнале и истрели.

Сѐ уште не се познати причините за експлозијата во близина на болницата „Сардар Мохамад Дауд Кан“.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.