ВО ЖИВО: Централно одбележување на Денот на армијата

Објавено на 18 август, 2022 во 10:58

Во касарната „Илинден“ во Скопје се одржува централна свеченост по повод Денот на Армијата на Република Македонија.

На свеченоста ќе се обратат претседателот Стево Пендаровски, министерката за одбрана, Славјанка Петровска и началникот на Генералштабот, генерал-потполковник, Васко Ѓурчиновски.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.