Врие од лажни сертификати, никој не ги проверува, вели Беќаровски

Објавено на 27 јануари, 2022 во 09:51

Граѓаните на секој можен начин се обидуваат да ги заобиколат мерките донесени од Владата за заштита од Ковид-19, особено при користењето на ковид-сертификати во затворени објекти.

-Врие од лажни сертификати. Никој не ги проверува. Сега секаде е полно. Но од друга страна, таквите сертификати веќе немаат медицинско влијание, затоа што и вакцинираните можат да се заразат. Таа мерка веќе не е оправдана, потенцира д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“.

Според него, продолжуваме со забрани да направиме нешто за да ги поттикнеме и всушност се добива контра ефект.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.