Дневен хороскоп за 17. март

Објавено на 17 март, 2021 во 09:11

horoskop2

17.03.2021

ОВЕН

Работа: Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите и поради тоа работата страда. Нервозни сте поради тоа што работите не се одвиваат како што сакате.

Љубов: Заинтересирани сте за влегување во врска иако тоа значи формирање на љубовен триаголник.

Здравје: Напнати се.

БИК

Работа: Задоволни сте од стабилната работна ситуација. Атмосферата е работна, но и опуштена.

Љубов: Се чувствувате добро во бракот. Брачниот партнер ви пружа она што ви треба, а тоа е сигурност.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Добро сте се подготвиле за состанок, и со многу оптимизам заминувате на службен пат. Постигнувате успех.

Љубов: Презадоволни сте од односот со партнерот и често му ги покажувате емоциите.

Здравје: Напнати сте. Потребно е да се опуштите.

РАК

Работа: Работата се одвива на вообичаен начин. Имате впечаток дека дошло време да го осовремените работниот процес.

Љубов: Вашиот однос кон саканата личност е заштитнички, но и посесивен во исто време.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: На работа работите не се одвиваат онака како сакате. Ве очекува неуспех и пад на расположението.

Љубов: Се чувствувате осамено, потребна ви е врска. Но, никој не ви се допаѓа.

Здравје: Физички добро, психолошки сте во минус.

ДЕВИЦА

Работа: На работа ве очекуваат тешкотии кои нема да успеете да ги решите. Ве нервира што вашите обиди да го решите проблемот, не даваат резултати.

Љубов: Не само што не сте расположени за средба со партнерот, туку сте непријатни кон него.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работа: На работа ви се случуваат само убави работи. Работата се одвива регуларно, а флерт со колега (колешка) ви годи.

Љубов: Импулсивни сте, и прекинувате врска со партнерот, а за тоа не сте размислиле одамна. Се чувствувате лошо поради тоа.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Односот со колегите не е задоволувачки. Резултатите од работата се под секое очекување. Тоа предизвикува нервоза.

Љубов: На партнерот пробувате да му објасните што е проблематично на работа, но не ја добивате поддршката.

Здравје: Нервозни сте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Уживате на работа. Што се однесува до обврските, ги одработувате регуларно. Добро сте расположени и носите добри вибрации.

Љубов: Имате впечаток дека врската ве загушува. Сакате да комуницирате со други луѓе.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: На погрешен начин се соочувате со многуте обврски. Работите повеќе работи истовремено, и правите грешки на сите страни.

Љубов: Врската одлично се развива. Имате впечаток дека на саканата личност секогаш може да сметате.

Здравје: Напнати сте.

ВОДОЛИЈА

Работа: На работа ве очекуваат големи проблеми и нервози поради што во афект може да дадете отказ.

Љубов: Не сте заинтересирани за да се видите со партнерот (партнерката) и го одбивате предлогот да се видите. Тој (таа) се прашува што е проблемот.

Здравје: Нервозни сте.

РИБИ

Работа: Ситуацијата на работа не може да биде подобра: работните обврски ги одработувате регуларно, со колегите добро се сложувате и атмосферата е работна и пријатна.

Љубов: Ве очекува караница со партнерот и раскинувате.

Здравје: Солидно здравје.

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.