Класика која секогаш поминува: Бисерни обетки во 5 варијанти

Објавено на 11 јануари, 2022 во 12:23

Препознатливата елеганција им дава предност во однос на другиот накит, бидејќи нивниот шарм не исчезнува, можете да го носите во секое време од годината. Ги носат дами од кралските дворови, а црвениот тепих е незамислив без нивниот препознатлив гламур.

Бисерите и ресите му даваат модерен изглед на овој традиционален украс.

Овој издолжен тип на обетка го нагласува вратот, ја нагласува неговата должина и благодат.

Големи и помали кругови исто така се одличен моден додаток.

Доколку не ви се допаѓаат висечките обетки, оваа варијанта ќе ги задоволи сите стилски барања.

Белите „бонбони“ ќе ја освежат секоја потемна облека.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.