Нови апликации за вашиот Андроид кои не сакате да ги пропуштите!

Објавено на 29 ноември, 2012 во 11:20

 

 

1. Candy Crush Saga – игра во која комбинирате три или повеќе слатки за да ги отстраните од екранот!

 

2. Ding Dong – апликација која ви овозможува приватно да ја делите својата локација со пријателите. Кога некој пријател ќе ви испрати “ding”, вас треба да ви пристигне порака од името на вашиот пријател, времето и локација на која се наоѓа. Потоа вие може да му одговорите нему со “dong” за да му ги испратите и вие истите податоци.

 

3. KinderPhone – Андроид апликација што ги прави родителите да се чуствуваат безбедни кога станува збор за нивното дете. Родителите треба да ја инсталираат оваа апликација на мобилниот на своето дете, и со нејзина помош да го следат детето  за каква намена го користи мобилниот телефон.

 

4. Monopoly Millionaire – нешто слично на класичниот Монопол, само многу по динамичен и побрз.

 

5. Jasmine – апликација која го заменува YouTube. Корисна е бидејќи може да ја оставите во позадина додека си пишувате текстуални пораки.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.