На Нова Година со Вибер!

Објавено на 19 декември, 2012 во 11:56

Освен сликите и другите графички изненадувања, Вибер е побогат за уште неколку нови опции. Меѓу нив и праќање на географската локација преку порака, унапреден интерфејс и размена на инстант пораки со 40 пријатели истовремено. Вибер поврзува 140 милиони корисници ширум светот, и е бесплатен.

Ако сеуште не сте одлучиле каде ќе ја дочекате Нова Година, Вибер журката секогаш же ви биде при рака.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=0nQN5w5ct_E{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.