Коктел што ќе ве релаксира!

Објавено на 13 ноември, 2012 во 17:22

Навистина звучи примамливо да пробате пијалак од зелен чај и малку алкохол за да се опуштете после напорниот работен ден .Одличен е за пиење во друштво но и за тие кои се на диета бидејќи има мал број на калории.

 

За подготовка на оваа напивка ви се потребни 1 кесичка зелен чај, 0,88 дцл џин,2 парчиња лимон и шеќер или вештачки засладувач. Кесичката зелен чај ставете ја во чашата со џин,загрејте и оставете да стои триесетина секунди .Потоа тргнете го котелот на страна,извадете ја кесичката,додадете го исцедениот лимон, вештачкиот засладувач и неколку коцки мраз. Вкусот е прекрасен. Пробајте!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.