ialija fin

Од денеска во Италија е забрането внесувањето кабински куфери во авионите, што претставува една од заштитните мерки за време на пандемијата на коронавирусот, соопшти италијанската Управа за цивилно воздухопловство ЕНАК.

FilmzaLejdiDi fin

20.02.2020

Кристен Стјуард, која се прослави со улогата во сагата „Самрак“, ќе ја глуми младата Дајана Спенсер во филмот „Спенсер“, чие дејство се случува во 90-те години на минатиот век, пренесува Би-би-си.

galutin fin

9.06.2020

Јохан Галтунг, норвешки социолог кој предвиде пропаѓање на Советскиот Сојуз, предупреди дека Соединетите држави како глобална моќ се наоѓаат во фаза на брз пад – и дека ќе се распаднат во 2020 година.
Научникот, кој беше номиниран за Нобелова награда, учествуваше на научна конференција во Москва во 1980 година, за време на која јавно изјави дека за десет години ќе се распадне Берлинскиот Ѕид и дека СССР ќе се распадне.

podgorica fin

02.06.2020

Во Црна Гора, според последните податоци на Централната банка (ЦБЦГ), има 62 милионери – граѓани кои на своите сметки имаат милиони повеќе евра во тамошните банки.

astronauti fin

28.05.2020
Лансирањето на вселенскиот брод „Кру драгон“ синоќа беше одложено поради лошите временски услови и е презакажано за в сабота.

ZlatniPesoci fin

Дваесет и три плажи на бугарскиот брег на Црно Море ќе нудат бесплатни чадори за сонце и лежалки, соопшти министерката за туризам Николина Ангелкова.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново