Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bohofustani fin

Летово модните дизајнери го поврзаа со бохо стилот. На море, дома, на патување дури и за во град, варијациите на темата се минимални:

макси фустани или шорцеви, сламени шешири, турбани, натрупани нараквици и монисти.

letnifustani fin

Сезонава се случи пресврт. Девојките, чии профили се инспирација, најпрво во голем дел го променаја колоритот и прејдоја во сите нијанси на беж, а некаде по тој пат се ослободија од сите вишок детали ( освен дезените на фустаните, кои се чини дека сеуште „храбро“ се држат).

Летото одеднаш доби нова категорија : минимализам

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново