Поетско читање во ССОУ„Коле Неделковски“

Објавено на 23 мај, 2023 во 16:01

Клубот на писатели ,,Коста Солев Рацин ” од Велес во чест на денот на сесловенските просветители ,,Св.Кирил и Методиј” реализираше поетска средба со учениците на ССОУ„Коле Неделковски“. Поетската средба се одржа во просториите на училиштето,  кое беше соработник на културниот настан.

Роднокрајните поети и учениците читаа поезија. По настанот училиштето доби донација во книги за училишната библиотека од страна на членовите на велешкиот Клуб на писатели.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.