Последни објавени податоци за одѕивот на гласачите за седмите локални избори во Велес и соседните општини

Објавено на 17 октомври, 2021 во 19:59

Според државната изборна комисија, до 18:30 часот, во Општина Велес на 82 избирачки места во градот, излезноста е 50,72 отсто или 23.236 граѓани со право на глас.

Во Општина Градско на 11 избирачки места, во истиот временски период гласале 66,41 отсто.

Во Општина Лозово од вкупно 1.984 граѓани со право на глас, до 18:30 часот излезноста е 76,59 отсто или 1.518 граѓани.

Во Општина Чашка на дваесет и седумте избирачки места, одѕивот до 18:30 часот е 61,86 отсто.

Ова се последно како обработени податоци објавени објавени на страната на ДИК.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.