38-годишен кавадарчанец заврши зад решетки

Објавено на 9 февруари, 2023 во 16:02

Полициски службеници од ОВР Кавадарци вчера го лишиле од слобода Б.О.(38) од Кавадарци.

– Тој се сомничи дека во периодот од 04 до 08.02.2023 во круг на поранешна фабрика на ул.„Брушанска Таска“ во Кавадарци одзел повеќе предмети, информира МВР.

Б.О. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.